پرده سینما

نام «جمهوری اسلامی ایران» به اساسنامه خانه سینما اضافه می شود

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جمال شورجه درباره اضافه شدن عنوان «جمهوری اسلامی ایران» به نام خانه سینما گفت: این اصلاحیه می‌تواند به بند «الف» اساسنامه که تعریف خانه سینما را در برمی‌گیرد، اضافه شود.

 

جمال شورجه- عکس از علیرضا سوتکبار. ایسناعضو شورای هفت نفره اصلاح اساسنامه خانه سینما در گفت وگویی با ایسنا درباره اضافه شدن نام «جمهوری اسلامی ایران» به اساسنامه خانه سینما توضیح داد: این کار الزام نیست ولی تاکید داشتم با توجه به رویکردی که خانه سینما دارد و به طور گسترده در سطح بین المللی می‌تواند فعالیت کند و نیز با توجه به ماموریت‌هایی که به آن محول شده خوب است که چنین نامی در کنار نام خانه سینما گنجانده شود.

او اضافه کرد: خانه سینما تریبونی است که اهداف نظام از طریق آن می‌تواند منتشر شود و خودش می‌تواند نماد و سمبلی ازنظام جمهوری اسلامی ایران در سمینارها و جلسات داخلی و بین المللی باشد.

وی در پاسخ به اینکه اساسنامه فرستاده شده، چطور می‌توان چنین اصلاحی را در آن انجام داد؟ گفت: اساسنامه ظاهرا فرستاده شده ولی به طور رسمی در جریان آن نیستم اما اگر هم فرستاده شده باشد می‌توان در مرحله‌ی بعد و در جلسه‌ی شورای عالی سینما، اصلاحیه‌ای را به بند الف اساسنامه که تعریف خانه سینما را در بر می‌گیرد اضافه کرد.

شورجه هم‌چنین درباره‌ی اینکه آیا اساسنامه توسط تمام اعضا امضا شده است یا خیر؟ بیان کرد: آقایان طالبی و بابویهی هم مانند من در این بند از اساسنامه اشکال وارد دانستند و آن‌ها هم بر این امر تاکید دارند. البته من کلیت اساسنامه را امضا کردم تا ارسال شود چون هرکدام اساسنامه را جداگانه امضا کرده بودیم، مطمئن نیستم که آقایان بابویهی و طالبی امضاء کرده باشند.

البته اظهارات شورجه در حالی مطرح می‌شود که مسعود جعفری جوزانی از اعضاء این کمیته خبر از ارسال اساسنامه‌ی خانه سینما به دفتر نهاد ریاست جمهوری داده بود.


 تاريخ ارسال: 1391/12/12

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.