پرده سینما

انتخابات ریاست جمهوری ایران برای شان استون هم مهم شد

پرده سینما

شان استون کارگردان جنگ افغانستان را متوقف کنید منتظر انتخابات ریاست‌جمهوری و تغییر کابینه است تا شاید در دولت بعد موفق به دریافت مجوزفیلمبرداری شود.

 

شان استونبه گزارش مهر، شان استون از چهره‌های سینمای هالیوود اواخر سال گذشته تصمیم به ساخت فیلم سینمایی جنگ افغانستان را متوقف کنید گرفت که قرار بود این فیلم سینمایی اوایل سال جاری فیلمبرداری شود.

این کارگردان در نظر داشت بخشی از سکانس‌های این فیلم سینمایی را در آب‌های خلیج فارس و در جزیره قشم بگیرد ،اما در نهایت اجازه فیلمبرداری بخشی از سکانس‌های جنگ افغانستان را متوقف کنید در مرزهای ایران برای وی صادر نشده است.

البته شان استون در نظر دارد فیلمبرداری سکانس‌های مورد نظر خود را تا انتخابات ریاست جمهوری ایران و تغییر کابینه دولت به تعویق اندازد تا شاید بتواند اجازه کار در ایران را بگیرد. بعید هم نیست این کارگردان جوان هالیوودی از ساخت فیلم در ایران منصرف شود.

جنگ افغانستان را متوقف کنید حمله زمینی آمریکا به افغانستان را به تصویر کشیده و تهیه‌کنندگی آن را جک اسکات برعهده دارد. همچنین، ناصر عرب زاده سرپرست گروه بدلکاران سایه پنهان طراحی صحنه‌های بدلکاری این فیلم هالیوودی را برعهده داشته واز بدلکاران این گروه برای حضور در فیلم استفاده خواهد شد.

شان علی استون که متولد نیویورک سیتی است پیش از این در سینمای آمریکا در مقام بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده فعالیت کرده است. وی فرزند الیور استون کارگردان آمریکایی برنده اسکار است.وی سال 90 سفر پرخبری به ایران داشت تا جایی که گفته شد وی به دین اسلام و مذهب تشیع گرویده است. این خبر به سرعت بازتاب جهانی پیدا کرد و رسانه‌های جهان گفتگوهایی با وی تدارک دیدند.این بازیگر هالیوودی در گفتگوهایش از مواضع هسته‌ای ایران و صحبت‌های محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری ایران در قبال هولوکاست هم دفاع کرد.

شان استون که قرار بود مستندی درباره عاشورا بسازد در جایی گفته بود: به نظر من عاشورا بهترین سناریوی عاشقانه دنیاست و قصد دارم به این مقوله نیز در یک اثر دیگر بپردازم.


 تاريخ ارسال: 1392/2/9

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.