پرده سینما

سکانس‌های پایانی فیلم «محمد (ص)» در آفریقا فیلمبرداری می شود

پرده سینما

مجید مجیدی کارگردان پروژه سینمایی محمد (ص) چهارم خرداد به همراه گروه تولید برای گرفتن سکانس‌های پایانی راهی آفریقا می‌شود.

 

نمایی از فیلم محمد (ص) ساخته مجید مجیدی به گزارش مهر، چندی پیش مجیدی راهی آفریقا شد تا لوکیشن‌ها را انتخاب کند که آن سفر موفقیت‌آمیز بود و در نهایت مقدمات فیلمبرداری سکانس‌هایی از فیلم محمد (ص) فراهم شد و به همین دلیل چهارم خرداد مجیدی به همراه گروه تولید و صادق هاتفی یکی از بازیگران کار بار دیگر راهی این کشور می‌شود.

فیلمبرداری در منطقه آفریقا حدود یک هفته طول می‌کشد و پس از آن مراحل فنی فیلم محمد (ص) آغاز خواهد شد. بخش صحنه‌های خارجی فیلم محمد (ص) مربوط به ماجرای سپاه ابرهه و حمله فیل‌ها و ابابیل است.

فیلمبرداری این فیلم در کرمان، عسلویه، شهرک سینمایی نور در حوالی شهر قم و ... صورت گرفته‌است. در این پروژه مذهبی تاریخی که با حضور عوامل حرفه‌ای و شاخص خارجی و داخلی ساخته شده است بازیگرانی چون علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، محسن تنابنده، مینا ساداتی، ساره بیات، پانته‏‌آ مهدی‏‌نیا و ... نقش‌آفرینی می‏‌کنند.

داستان فیلم سینمایی محمد(ص) از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و در 12 سالگی ایشان در اولین سفر به همراه عمویشان ابوطالب، به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد. این فیلم توسط موسسه سینمایی نورتابان تهیه می‌شود.

مجیدی تا کنون ساخت فیلم‌هایی چون بید مجنون، رنگ خدا، باران، آواز گنجشکها، بچه های آسمان و... را برعهده داشته است.

مجیدی این روزها ریاست جشنواره بین‌المللی پیامبر اکرم (ص) را نیز برعهده گرفته است که در حال حاضر تنها در یک شاخه نشانه‌نوشته برگزار می‌شود.


 تاريخ ارسال: 1392/2/15

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.