پرده سینما

فیلم فرهادی پیشتاز نظرخواهی منتقدان در جشنواره کن شد

پرده سینما

گذشته ساخته اصغر فرهادی در نظرخواهی روزانه نشریه فرانسوی گالا از 10 منتقد سینما بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

 

نظر منتقدان جهانی در مورد فیلم گذشته در نشریه فرانسوی گالابه گزارش خبرآنلاین، 10 منتقد سینمایی از نشریات، وبسایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی معروف مانند گاردین، لوپاریزین، فرانس 24، ال پائیس، آر تی ال، 20 و... هر روز در نشریه گالا به فیلم‌های بخش رسمی جشنواره کن که از چهارشنبه پیش شروع شد، از یک تا چهار ستاره می‌دهند.

گذشته (Le Passe) تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی که یکی از فیلم‌های بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره کن است، تا پایان روز چهارم جشنواره بیشترین ستاره را از این 10 منتقد دریافت کرده است.

از 10 منتقد، پنج منتقد به فیلم فرهادی امتیاز نخل دادند که معادل چهار ستاره است و پنج منتقد هم سه ستاره داده‌اند.

فیلم جدید فرهادی با بازی بره‌نیس بژو، طاهر رحیم و علی مصفا اولین بار در دنیا روز جمعه در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن روی پرده رفت.

فیلم فرانسوی جوان و زیبا تازه‌ترین ساخته فرانسوا اوزون پس از گذشته در رده دوم است. هشت منتقد به این فیلم سه ستاره و دو نفر دو ستاره داده‌اند.

فیلم چینی نشانی از گناه به کارگردانی جیا ژانکه نیز یک نخل، پنج تا سه ستاره، سه تا دو ستاره و یک دو ستاره دریافت کرده است.

استیون اسپیلبرگ فیلمساز آمریکایی رئیس هیات داوران بخش مسابقه اصلی شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن است. او به همراه دیگر داوران این بخش برندگان جوایز جشنواره را 26 مه (5 خرداد) معرفی خواهد کرد.


 تاريخ ارسال: 1392/2/30

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.