پرده سینما

مخالفت‌ با «گذشته» به مجلس رسید

پرده سینما

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: فیلمی که اصغر فرهادی ساخته، فرهنگ ایرانی در آن نیست و با دوبله شدن به فارسی نه تنها کمکی به شناخت ایران برای جهان نمی‌کند بلکه تأثیر سوئی نیز شاید داشته باشد.

 

نمایی از فیلم گذشتهحجت الاسلام سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فیلم گذشته درشان جمهوری اسلامی نیست٬ افزود: فیلم‌های خوب و بزرگی که در داخل ایران ساخته می‌شود می‌توان بهترین آن‌ها را به عنوان نماینده ایران به مراسم اسکار فرستاد.

وی با اشاره به اعتراض مجلس به وزیر ارشاد اضافه کرد: در یک سال اخیر فیلم‌های خوب و ارزشی توسط کارگردان‌های با تجربه ایرانی ساخته شده و با معرفی بهترین فیلم به این مراسم می‌توان آثار برتر ایرانی را به جهان معرفی کرد تا توسط آن فرهنگ اصیل ایرانی به جهان معرفی شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فیلم‌ها نماینده شایسته ای برای ایران است و می‌توان با انتخاب درست از میان فیلم‌های برتر اثری هنری را معرفی کرد.

فیلم گذشته آخرین ساخته اصغر فرهادی در فرانسه است این فیلم به زبان فرانسه است و در پاریس تصویربرداری شده است که به عنوان نماینده ایران به مراسم اسکار انتخاب شده است و برنیس بژو، طاهر رحیم و علی مصفا از بازیگران این فیلم هستند.

داستان این فیلم چند رابطه با محور اتفاقاتی در گذشته است که در آن یک رابطه به پایان می‌رسد و دیگری قرار است شروع شود.انتخاب این فیلم برای اسکار انتقاد خیلی از منتقدان سینمایی را هم در آورده است.


 تاريخ ارسال: 1392/7/11

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.