پرده سینما

جعفر گودرزی جزئیات مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کودک را اعلام کرد

پرده سینما

مدیر اجرایی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به جزئیاتی از افتتاحیه این دوره جشنواره، آن را مراسمی متفاوت و پرشور برشمرد.

 

جعفر گودرزیبه گزارش سایت پرده سینما جعفر گودرزی در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در تشریح برنامه‌ها، ویژگی‌ها و تفاوت‌های افتتاحیه این دوره از جشنواره، گفت: این دوره جشنواره به نام مبارک پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا نامگذاری شده و نصب پرچم حریم نبوی به شکلی ویژه و احتزاز آن، از برنامه‌های ویژه افتتاحیه خواهد بود.

وی اظهار داشت: پیش بینی ما، اجرای 2 ساعت و نیمه افتتاحیه است اما در این مدت زمانی، سخنرانی بلندمدت نخواهیم داشت و پیش‌بینی شده اگر هم کسی قرار است صحبت کند، خیلی کوتاه صحبت کند و شاهد سخنرانی طویل و خسته کننده نباشیم.

گودرزی گفت: بزرگداشت‌ها، اعلام برگزیدگان بخش فیلمنامه‌نویسی، اعلام برگزیدگان بخش پوستر و عکس محورهای اصلی افتتاحیه جشنواره امسال هستند که از نظر شور و نشاط، یکی از افتتاحیه‌های مثالزدنی تاریخ جشنواره کودک خواهد بود. در افتتاحیه جشنواره امسال، فیتیله‌ای‌ها یک اجرای متفاوت سه نفره را به نمایش می‌گذارند و مجری رسمی نداریم. این اجرا در قالب نمایش و موسیقی خواهد بود.

وی گفت: امسال ما نگاهی ویژه به دکور داشتیم و برای طراحی دکور افتتاحیه، برعکس سال‌های گذشته که نگاهی سنتی وجود داشت، از نگاه مدرن بهره بردیم و این دکور، با ترکیبی از نور و تصویر طراحی شده است و می‌تواند برای شروع جشنواره هیجان‌انگیز باشد. همچنین 10 قطعه موسیقی در افتتاحیه جشنواره کودک اجرا می‌شود که کاملا برای این مراسم و به شکل نماهنگ با محوریت سینمای کودک، شهر اصفهان و جشنواره ساخته شده‌اند.

مدیر روابط عمومی جشنواره بیست و هفتم، با اشاره به یک تلاش شبانه‌روزی 60 نفره برای رقم خوردن افتتاحیه‌ای متفاوت، گفت: ظرفیت سالن گل نرگس، 1800 صندلی است ولی پیش بینی ما با توجه به سکوهای اطراف سالن، این است که میزبان 2500 نفر در این مراسم باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به این که هر سال متقاضی حضور در افتتاحیه مراسم بیش از حد بود، تمهید ما، نصب LED در فضای خارج سالن گل نرگس بود تا حاضرانی که نتوانستند در داخل سالن افتتاحیه حاضر شوند، از این طریق به طور مستقیم برنامه را دنبال کنند.

گودرزی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی روابط عمومی جشنواره برای فعالیت مطلوب رسانه‌های گروهی و صداوسیما، اظهار داشت: در مراسم افتتاحیه با ایجاد یک پلاتوی ویژه، تلاش کردیم تا فضایی را به وجود بیاوریم تا همکارانمان در شبکه‌های تلویزیونی، تمام گفتگوهای خود را در این پلاتو انجام دهند.

گفتنی است مراسم افتتاحیه این دوره جشنواره، ساعت 18:30 دوشنبه 15 مهر ماه در سالن مجتمع گل نرگس شهر اصفهان برگزار خواهد شد.


 تاريخ ارسال: 1392/7/14

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.