پرده سینما

نشان افتخار دولت ژاپن رسماً به عباس کیارستمی اهدا شد

پرده سینما


 

 

 

نشان افتخار دولت ژاپن رسماً به عباس کیارستمی اهدا شد.

 

عباس کیارستمیبه گزارش ایسنا، این کارگردان سرشناس سینمای ایران، امروز، 23 آذرماه،‌ نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را به صورت رسمی در سفارت ژاپن دریافت کرد.

خبر اعطای این نشان افتخار به کیارستمی به پاس خدمات ارزشمند و مساعدت در ایجاد تبادلات فرهنگی و تفاهم متقابل بین ایران و ژاپن‌، ارتقای سطح فیلم در ژاپن و گسترش فرهنگ ژاپن در سراسر دنیا از جمله ایران از طریق فعالیت‌های هنری، سوم نوامبر مصادف با 12 آبان‌ماه اعلام شد.

نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» به زبان ژاپنی «Kyokujitsu shoujusho» خوانده می‌شود.

کیارستمی در سال‌های اخیر فیلمی به نام مثل یک عاشق را در ژاپن‌ ساخت که در جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش درآمد. همچنین نشریه نیویورکر فیلم مثل یک عاشق را پس از ساخته‌های اسکورسیزی و ترنس مالیک به عنوان بهترین فیلم سال معرفی کرد.

این کارگردان سرشناس سینمای ایران که متولد 1319 تهران است، با ساخت فیلم‌های کوتاه و بلند به‌عنوان شاخص‌ترین فیلم‌ساز ایرانی در عرصه‌ی بین‌المللی مطرح شده است.

کیارستمی در کارنامه‌ فیلم‌سازی ‌اش ساخت فیلم‌های کوتاه نان و کوچه، زنگ تفریح، تجربه، دو راه حل برای یک مساله و .. و فیلم‌های بلند گزارش 1356، اولی‌ها 1362، خانه‌ دوست کجاست؟ 1365، مشق شب 1366، کلوز‌آپ، نمای نزدیک 1368، زندگی و دیگر هیچ 1370، زیر درختان زیتون 1373، طعم گیلاس 1376، باد ما را خواهد برد 1377، ABC آفریقا 1379 را دارد.


 تاريخ ارسال: 1392/9/23

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.