پرده سینما

تقدیر از جهانگیر میرشکاری در سی و دومین جشنواره فیلم فجر

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از جهانگیر میرشکاری صدابردار باتجربه سینمای ایران تقدیر می کند.

 تقدیر از جهانگیر میرشکاری در جشنواره فجر سی و دومبه گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، جهانگیر میرشکاری صدابردار پیشکسوت و متبحر سینما و تلویزیون کشورمان در سال ۱۳۲۶ در شهر آبادان متولد شد. وی در سال ۱۳۵۱ از مدرسه عالی تلویزیون و سینما فارغ التحصیل شد. میرشکاری که بیشترین همکاری خود در زمینه صدابرداری را با بهرام بیضایی داشته است ، کار صدابرداری در سینما را از سال ۱۳۶۵ با فیلم باشو غریبه کوچک ساخته بهرام بیضایی آغاز کرد. میرشکاری با دریافت ۴ سیمرغ بلورین و یک لوح زین از جشنواره بین المللی فیلم فجر در گروه رکوردداران این جشن سینمایی کشور دسته بندی می شود. او برای اولین با در سال ۱۳۶۵ با صداگذاری خانه دوست کجاست ساخته عباس کیارستمی و اجاره نشین ها به کارگردانی داریوش مهرجویی لوح زرین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد. این صدابردار سینمای کشورمان، که فارغ التحصیل تلویزیون است همزمان با تحصیل کار صدابرداری را آغاز کرده و طی چهار دهه آن را ادامه داده است.

وی در مسیر موفقیت های خود در سال ۱۳۶۸ برای فیلم زیر بام های شهر ساخته اصغر هاشمی سیمرغ بلورین جشنواره بین المللی فیلم فجر را دریافت کرد. او در سال ۱۳۷۰ برای دومین بار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را برای فیلم هنرپیشه ساخته محسن مخملباف را به خانه برد. سریال موفقیت های میرشکاری در سال ۱۳۷۵ با سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای فیلم سرزمین خورشید ساخته احمدرضا درویش ادامه یافت.

این صدا بردار کشورمان در سال ۱۳۷۸ به واسطه همکاری مجدد با احمدرضا درویش برای فیلم متولد ماه مهر سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه برد.

میرشکاری صدابرداری فیلم‌های سگ کشی، کلوزاپ، مهمان مامان، کاغذ بی خط و … را بر عهده داشته است.

میرشکاری تا کنون در ۱۸ دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین بوده در دوره های مختلف جشن خانه سینما هم برای فیلم های لیلا ساخته داریوش مهرجویی، متولد ماه مهر به کارگردانی احمدرضا درویش و جایی در دور دست به کارگردانی خسرو معصومی تقدیر شده است.

وی امسال با فیلم های زندگی جای دیگریست ساخته منوچهر هادی و پاپ به کارگردانی احسان عبدی پور در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور خواهد یافت.

میرشکاری در این روزها مشغول صداگذاری فیلم سینمایی در دنیای تو ساعت چند است به کارگردانی صفی یزدانیان و تهیه کنندگی علی مصفا است.

 

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در نظر دارد آیین بزرگداشت جهانگیر میرشکاری صداگذار با تجربه سینمای ایران را در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار کند. مراسم بزرگداشت این هنرمند با تجربه و پیشکسوت سینمای ایران همزمان با برگزاری جشنواره فیلم با حضور بزرگان سینمای ایران برگزار می شود.


 تاريخ ارسال: 1392/10/13

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.