پرده سینما

اعلام داوران تبلیغات و اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جشنواره فجرطی احکامی جداگانه از سوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، اسامی هیأت داوران بخش مسابقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر اعلام شد. به گزارش مهر، سیف‌الله صمدیان، میثم مولایی، علی نیک‌رفتار، مرتضی شایسته و رامبد جوان به‌عنوان اعضای هیأت داوران بخش مسابقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی، بهترین شیوه‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی در آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم فجر را انتخاب و داوری خواهند کرد. اسامی داوران بخش «مسابقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی جشنواره» به‌ترتیب حروف الفبا به شرحی است که در ادامه می‌آید.

* رامبد جوان متولد ۱۳۵۰ در تهران است. وی بازیگر تئا‌تر، سینما و تلویزیون، کارگردان و مجری تلویزیون است. وی کارگردانی چهار مجموعه تلویزیونی تحت نام‌های گمگشته، نشانی، مسافران و توطئه فامیلی و در سینما نیز اسپاگتی در هشت دقیقه را در کارنامه خود دارد. وی جایزه بهترین کارگردانی دوره بیستم جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را در سال ۱۳۸۴ از آن خود کرد. جوان در جشنواره ۲۹ فجر به‌عنوان کارگردان در فیلم ورود آقایان ممنوع شرکت داشت و در ۳۱امین دوره جشنواره فجر، سیمرغ بهترین بازیگر مکمل نقش مرد از فیلم گناهکاران را دریافت کرد.

* مرتضی شایسته متولد ۱۳۳۸ در تهران است. وی از تهیه‌کنندگان سینمای ایران و از مؤسسان شرکت فیلم‌سازی هدایت‌فیلم است. از جوایز وی می‌توان به سیمرغ بلورین بهترین فیلم در جشنواره فجر دوره ۲۲‌ام، کاندیدای بهترین فیلم خانه سینما در دوره هشتم، سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر در دوره یازدهم، جایزه بهترین فیلم تماشاگران جشنواره فیلم‌های ایرانی مرکز فیلم شیکاگو در دوره یازدهم، جایزه نتپک بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در دوره پنجاه و یکم اشاره کرد. وی تهیه‌کنندگی فیلم‌های سینمایی متعددی از جمله سام و نرگس، محاکمه، مکس، سربازهای جمعه، هم‌نفس و بوتیک را بر عهده داشته است.

* سیف‌الله صمدیان متولد ۱۳۳۲ در شهرستان ارومیه است. وی مسئولیت واحد عکس و تأسیس بانک عکس در خبرگزارى جمهورى اسلامى را بر عهده داشته است. تدریس فتوژورنالیسم در دانشگاه تهران و آموزش عکاسى در دانشکده هنر و دانشگاه آزاد اسلامى و حضور در دو دوره از کلاس‌هاى خبرگزاری‌ آسیا و اقیانوسیه (OANA) به‌عنوان مدرس را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. کسب چندین جایزه بزرگ عکاسى به‌خاطر عکس با عنوان تأثیر جنگ بر بازى کودکان و انتخاب بهترین عکس چهل ساله اخیر دنیا توسط او به‌همراهى سردبیر روزنامه آساهى شیمبون را از آن خود کرده است.

* میثم مولایی متولد ۱۳۶۲ در تهران است. دارای مدرک رشته سینما Formation de la VAE از دانشگاه سوربن پاریس است. مولایی تدوین فیلم‌های سینمایی عیار ۱۴، کلاه قرمزی و بچه‌ننه، خانه دختر و نیمرخ‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی راه شیری، یک لحظه دیر‌تر، یه تیکه زمین، پیدا و پنهان و سال‌های ابری را بر عهده داشته است. وی ساخت آنونس و تیزر برای بیش از هفتاد فیلم سینمایی از جمله از رئیس‌جمهور پاداش نگیرید (کمال تبریزى) امروز (رضا میرکریمى) آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (بهروز افخمى) رستاخیز (احمدرضا درویش) را در کارنامه کاری خود دارد. وی برنده سیمرغ بلورین بهترین آنونس براى فیلم سینمایى دعوت از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر، برنده تندیس چهاردهمین جشن خانه سینما براى بهترین آنونس، براى آنونس فیلم سینمایى «دعوت»، برنده تندیس پانزدهمین جشن خانه سینما براى بهترین آنونس، براى آنونس فیلم سینمایى آخرین سرقت را از آن خود کرده است.

* علی نیک‌رفتار متولد ۱۳۳۸ در اهواز است. دانش‌آموخته از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. از فعالیت‌های حرفه‌ای وی می‌توان به حضور در واحد عکاسی شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران، عکاسی از برنامه‌های متعدد صدا و سیما در زمینه تله‌تئا‌تر، سریال و فیلم‌های سینمایی اشاره کرد. وی عکاس فیلم‌های سینمایی از قبیل اینجا بدون من، یه حبه قند، گزارش یک جشن، قصه پریا، راه آبی ابریشم، بی‌پولی، کنعان، صد سال به این سال‌ها، ‌ آتش‌بس، کافه ستاره و سریال‌هایی چون یک مشت پر عقاب و دوران سرکشی بوده است. نیک‌رفتار رتبه اول در مسابقه عکاسی ترافیک و مردم، کسب رتبه ممتاز در دومین جشنواره سراسری عکس کودک و نوجوان سوره، نامزد دریافت تندیس و جایزه برای عکس‌های دو فیلم دیوانه‌ای از قفس پرید، نگین؛ کسب مقام و جایزه در مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی هنر و نیایش را در کارنامه هنری خود دارد.


 تاريخ ارسال: 1393/10/27

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.