پرده سینما

با برندگان اسکار/ لحظه به لحظه/ بهترین فیلم: بردمن

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم هشتادوهفتمین دوره اهدای جوایز اسکار از ساعت ۵ صبح -به وقت تهران- با اجرای نیل پاتریک هریس در دالبی تیه‌‌تر هالیوود‌ اند هایلند آغاز شده و در حال برگزاری است، پرده سینما اسامی برندگان اسکار را به‌تدریج و به‌ترتیب اهدا، درج می‌کند.

 

● بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزد‌ها: رابرت دووال، "قاضی" / ایتان هاوک، "بچگی / ادوارد نورتون، "بردمن" / مارک رافالو، "فاکس‌کچر" / جی. کی. سیمونز، "ویپلش"

برنده: جی. کی. سیمونز برای "ویپلش"

 

● بهترین طراحی لباس

نامزدها: "هتل بزرگ بوداپست"، میلنا کانونرو / "فساد ذاتی"، مارک بریجز / "به سوی جنگل"، کالین آتوود / "ملفیسنت"، آنا بی. شپرد / "آقای ترنر"، ژاکلین دوران

برنده: میلنا کانونرو برای "هتل بزرگ بوداپست"

 

● بهترین چهره‌پردازی

نامزدها: "فاکس‌کچر"، بیل کورسو و دنی لیدیار / "هتل بزرگ بوداپست"، فرانسس هانون و مارک کولیه / "نگهبانان کهکشان"، الیزابت یانی-جرجو و دیوید وایت

برنده: فرانسس هانون و مارک کولیه برای "هتل بزرگ بوداپست"

 

● بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان

نامزدها: "ایدا"، پاول پاولیکوفسکی، لهستان / "لویاتان"، آندری زویاگینتسف، روسیه / "نارنگی‌ها"، زازا اوروشادزه، استونی / "تیمبوکتو"، عبدالرحمان سیساکو، موریتانی / "قصه‌های وحشی"، دامیان ژیفرون، آرژانتین

برنده: "ایدا" به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی از لهستان

 

● بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: "آیا"، اودد بینون و میهال برزیس / "بوگالو و گراهام"، مایکل لنوکس و رونان بلنی / "Butter Lamp"، هو وی و جولین فرت / "پروانه"، تلخون حمزوی و استفان آیشنبرگر / "تماس تلفنی"، مت کرکبی و جیمز لوکاس

برنده: "تماس تلفنی"، مت کرکبی و جیمز لوکاس

 

● بهترین مستند کوتاه

نامزدها: "خطر بحران: کهنه‌کاران نشر ۱"، الن گوسنبرگ کنت و دانا پری / "جوانا"، آنتا کوپاچ / "مصیبت ما"، توماش اسلیونسکی و مارچی اسلسیکی / "ماشین درو"، گابریل سرا آرگوئلو / "زمین سفید"، کریستیان ینسن

برنده: "خطر بحران: کهنه‌کاران نشر ۱"، الن گوسنبرگ کنت و دانا پری

 

● بهترین صداگذاری

"تک‌تیرانداز آمریکایی"، جان رایتس، گرگ رودولف و والت مارتین / "بردمن"، جان تیلور، فرانک ای. مونتانو و تامس وارگا / "میان‌ستاره‌ای"، گری ای. ریتزو، گرگ لندیکر و مارک واینگارتن / "نشکسته"، جان تیلور، فرانک ای. مونتانو و دیوید لی / "ویپلش"، گرگ مان، بن ویلکینز و تامس کرلی

برنده: گرگ مان، بن ویلکینز و تامس کرلی برای "ویپلش"

 

● بهترین تدوین صدا

نامزدها: "تک‌تیرانداز آمریکایی"، آلن رابرت موری و باب آسمن / "بردمن"، مارتین هرناندز و آرون گلاسکاک / "هابیت: نبرد پنج سپاه"، برنت برج و جیسن کانوواس / "میان‌ستاره‌ای"، ریچارد کینگ / "نشکسته"، بکی سالیوان و اندرو دی‌کریستوفارو

برنده: آلن رابرت موری و باب آسمن برای "تک‌تیرانداز آمریکایی"

 

● بهترین بازیگر زن نقش مکمل

نامزدها: پاتریشیا آرکت، "پسرانگی" / لورا درن، "وحشی" / کایرا نایتلی، "بازی تقلید" / اما استون، "بردمن" / مریل استریپ، "به سوی جنگل"

برنده: پاتریشیا آرکت برای "پسرانگی"

 

● بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: "کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی"، دان دیلو، راسل ارل، برایان گریل و دان سادیک / "طلوع سیاره میمون‌ها"، جو لتری، دان لمون، دانیل بارت و اریک وینکیست / "نگهبانان کهکشان"، استفان کرتی، نیکلاس اتحادی، جاناتان فاوکنر و پل کوربولد / "میان‌ستاره‌ای"، پل فرانکلین، اندرو لاکلی، ایان هانتر و اسکات فیشر / "مردان ایکس: روزهای گذشته آینده"، ریچارد استامرز، لو پکورا، تام کراسبی و کامرون والدبائر

برنده: پل فرانکلین، اندرو لاکلی، ایان هانتر و اسکات فیشر برای "میان‌ستاره‌ای"

 

● بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: "تصویر بزرگ‌تر"، دیزی جیکابس و کریستوفر هیز / "سدبند"، رابرت کوندو و دایس سوسومی / "جشن"، پاتریک آزبورن و کریستینا رید / "من و مالتن"، توریل کووی / "زندگی مجردی"، یوریس اوپرینس

برنده: "جشن"، پاتریک آزبورن و کریستینا رید

 

● بهترین انیمیشن

نامزد‌ها: «۶ قهرمان بزرگ»،‌دان هال، کریس ویلیامز / «غو‌ل‌های جعبه‌ای»، آنتونی استاچی، گراهام آنابل و تراویس نایت / «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲»، دین دبلوا و بانی آرنولد / «آوای دریا»، تام مور و پل یانگ / «قصه پرنسس کاگویا»، ایسائو تاکاهاتا و یوشیاکی نیشیمورا

برنده: "۶ قهرمان بزرگ" به کارگردانی ‌دان هال، کریس ویلیامز

 

● بهترین طراحی تولید

نامزدها: "هتل بزرگ بوداپست"، طراح صحنه: آدام استاکهاوزن؛ طراح دکور: آنا پیناک / "بازی تقلید"، طراح صحنه: ماریا دیورکوویچ؛ طراح دکور: تاتیانا مکدانلد / "میان‌ستاره‌ای"، طراح صحنه: ناتان کراولی؛ طراح دکور: گری فتیس / "به سوی جنگل"، طراح صحنه: دنیس گاسنر؛ طراح دکور: آنا پیناک / "آقای ترنر"، طراح صحنه: سوزی دیویس؛ طراح دکور: شارلوت واتس

برنده: آدام استاکهاوزن و آنا پیناک برای "هتل بزرگ بوداپست"

 

● بهترین فیلمبرداری

نامزدها: "بردمن"، امانوئل لوبزکی / "هتل بزرگ بوداپست"، رابرت یومن / "ایدا"، ریشارد لنچفسکی و لوکاش زال / "آقای ترنر"، دیک پوپ / "نشکسته"، راجر دیکنز

برنده: امانوئل لوبزکی برای "بردمن"

 

● بهترین تدوین

نامزدها: "تک‌تیرانداز آمریکایی"، جوئل کاکس و گری دی. روچ / "پسرانگی"، ساندرا ادیر / "هتل بزرگ بوداپست"، بارنی پیلینگ / "بازی تقلید"، ویلیام گلدنبرگ / "ویپلش"، تام کراس

برنده: تام کراس برای "ویپلش"

 

● بهترین مستند

نامزدها: "شهروند شماره چهار"، لورا پویتراس، ماتیلد بونفوا و درک ویلوتسکی / "پیدا کردن ویوین مایر"، جان مالوف و چارلی سیسکل / "آخرین روزها در ویتنام"، روری کندی و کوین مک‌آلستر / "نمک زمین"، ویم وندرس، جولیانو ریبریو سالگادو و دیوید روزیه / "ویرونگا"، اورلاندو فون آینزیدل و جوانا ناتاسگارا

برنده: "شهروند شماره چهار"، لورا پویتراس، ماتیلد بونفوا و درک ویلوتسکی

 

● بهترین ترانه

نامزدها: "همه‌چیز حیرت‌آور است" از فیلم "فیلم لگو"، موسیقی و شعر از شاون پاترسن / "پیروزی" از فیلم "سلما"، موسیقی و شعر از جان استفنز و لانی لین / "سپاسگزار" از فیلم "آن سوی نور"، موسیقی و شعر از دایان وارن / "دلم برایت تنگ نخواهد شد" از فیلم "گلن کمپبل"، موسیقی و شعر از گلن کمپبل و جولین ریموند / "ستاره گمشده" از فیلم "شروع دوباره"، موسیقی و شعر از گرگ الکساندر و دانیل بریزبوا

برنده: جان استفنز و لانی لین برای ترانه "پیروزی" از فیلم "سلما"

 

● بهترین موسیقی متن

نامزدها: "هتل بزرگ بوداپست"، الکساندر دسپلات / "بازی تقلید"، الکساندر دپلا / "بین ستاره‌ای"، هانس زیمر / "آقای ترنر"، گری یرشون / "تئوری همه‌چیز"، یوهان یوهانسون

برنده: الکساندر دسپلات برای "هتل بزرگ بوداپست"

 

● بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

نامزدها: "بردمن"، آلخاندرو گونزالس ایناریتو، نیکلاس جیاکوبون، الکساندر دینلاریس و آرماندو بو / "پسرانگی"، ریچارد لینکلیتر / "فاکس‌کچر"، ای. مکس فرای و دان فاترمن / "هتل بزرگ بوداپست"، وس اندرسن / "شبگرد"، دن گیلروی

برنده: آلخاندرو گونزالس ایناریتو، نیکلاس جیاکوبون، الکساندر دینلاریس و آرماندو بو برای "بردمن"

 

● بهترین فیلمنامه اقتباسی

نامزدها: "تک‌تیرانداز آمریکایی"، جیسن هال برمبنای کتاب کریس کایل و اسکات مک‌یوان / "بازی تقلید"، گراهام مور برمبنای کتاب "آلن تیورینگ: انیگما" به قلم اندرو هاجز / "فساد ذاتی"، پل تامس اندرسن برمبنای کتاب تامس پینچون / "تئوری همه‌چیز"، آنتونی مکارتن از روی کتاب "سفر به بی‌نهایت: زندگی من با استفن" نوشته جین هاوکینگ / "ویپلش"، دیمین چزل از روی فیلمنامه‌ای نوشته خودش

برنده: گراهام مور برای "بازی تقلید"

 

● بهترین کارگردانی

نامزدها: آلخاندرو گونزالس ایناریتو، "بردمن" / ریچارد لینکلیتر، "پسرانگی" / بنت میلر، "فاکس‌کچر" / وس اندرسن، "هتل بزرگ بوداپست" / مورتن تیلدام، "بازی تقلید"

برنده: آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای "بردمن"

 

● بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: استیو کارل، "فاکس‌کچر" / برادلی کوپر، "تک‌تیرانداز آمریکایی" / بندیکت کامبربچ، "بازی تقلید" / مایکل کیتون، "بردمن" / ادی ردمین، "تئوری همه‌چیز"

برنده: ادی ردمین برای "تئوری همه‌چیز"

 

● بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: ماریون کوتیار، "دو روز، یک شب" / فلیسیتی جونز، "تئوری همه‌چیز" / جولیان مور، "همچنان آلیس" / رزاموند پایک، "دختر گمشده" / ریس ویترسپون، "وحشی"

برنده: جولیان مور برای "همچنان آلیس"

 

● بهترین فیلم

نامزدها: "تک‌تیرانداز آمریکایی"، "بردمن"، "پسرانگی"، "هتل بزرگ بوداپست"، "بازی تقلید"، "سلما"، "تئوری همه‌چیز"، "ویپلش"

برنده: "بردمن"

 

با اهدای اسکار بهترین فیلم، مراسم اهدای جوایز خاتمه یافت و تمامی ۲۴ مجسمه طلایی به برندگان رسید.


 تاريخ ارسال: 1393/12/4

نظرات خوانندگان
>>> آغداشلو:

گلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگلگل

0+0-

پنجشنبه 7 اسفند 1393



>>>محسن:

همین که بچگی و بوداپست برنده نشدند خوبه.

2+0-

سه‌شنبه 5 اسفند 1393



>>>foad:

خیلی خوشحال شدم بوی هود برنده نشد

5+2-

دوشنبه 4 اسفند 1393




فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.