پرده سینما

بزرگداشت مهدی فخيم زاده در سی و چهارمين جشنواره فيلم فجر

پرده سینما

 

 

 

بزرگداشت مهدی فخیم زاده در فجر سی و چهارمسی و چهارمين جشنواره فيلم فجر از مهدی فخیم زاده بازیگر و کارگردان سینمای ایران تقدير خواهد كرد.

به گزارش سایت پرده سینما، به پاس یک عمر فعالیت هنری مهدی فخیم زاده، بزرگداشت این بازیگر  و کارگردان سینما در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد و جشنواره فیلم فجر از این بازیگر سینما تجلیل خواهد كرد.

مهدی فخیم زاده فارغ التحصیل رشته ادبیات فرانسه از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۸ با تئاتر آغاز کرد و از سال ۱۳۵۱ وارد سینما شد. فخیم زاده کارگردانی ۱۸ فیلم سینمایی را در كارنامه كاری خود دارد.

وی همچنین ۳۲ در  فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته كه از جمله آن می توان به بازی در فیلم های مسافران مهتاب، تاواریش، ساده لوح، همسفر، همسر و آذر شهدخت پرویز و دیگران اشاره كرد.

در كارنامه كاری فخیم زاده کارگردانی و بازیگری در بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی از جمله تنهاترین سردار، ولایت عشق، خواب و بیدار و مختارنامه نیز در کارنامه هنری فخیم زاده دیده می شود.

نقش آفرینی در مجموعه دندون طلا به كارگردانی داوود میرباقری در شبكه نمایش خانگی از دیگر فعالیت های این بازیگر سینما است.

دریافت دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه برای فیلم شتاب‌زده در دهمین جشنواره فیلم فجر(سال ۱۳۷۰)، تقدیر برای نوشتن فیلمنامه همسر در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر(سال ۱۳۷۲ )، تقدیر به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و  برای بازی در فیلم تاواریش در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (سال ۱۳۷۲ ) از دیگر افتخارات این بازیگر سینما است.


 تاريخ ارسال: 1394/10/10

نظرات خوانندگان
>>>سعید مهرپور:

برای مرد قدیمی سینما/نمکی مسافران مهتاب و خالق سریال امام رضا احترام بیشتری قائل شویم. فخیم زاده استوار در سینما ماند.

1+0-

شنبه 12 دي 1394
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.