پرده سینما

پیش بینی منتقد ورایتی: شانس «درباره الی» در اسکار پیش رو

پرده سینما

 


 

 

 

از آن جا که فیلم درباره الی در سال 2015 برای اولین بار در سینماهای آمریکا به صورت عمومی اکران شد، شانس حضور در جوایز اسکار 2016 را دارد.

 

 

ترانه علیدوستی در فیلم درباره الیبنابر پیش بینی منتقد نشریه سینمایی ورایتی؛ فیلم درباره الی ساخته اصغر فرهادی یکی از شانس‌های نامزد شدن در بخش بهترین فیلمنامه اصلی جوایز اسکار 2016 است.

به گزارش ایسنا، در فاصله کمتر از 10 روز تا اعلام نامزدهای نهایی هشتاد و هشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار، جاستین چنگ، از منتقدان ارشد نشریه سینمایی ورایتی پیش‌بینی خود را از نامزدهای نهایی جوایز اسکار منتشر کرد که در این میان نام فیلم درباره الی ساخته اصغر فرهادی در میان نامزدهای بهترین فیلمنامه اصلی به انتخاب دیده می‌شود.

فیلمنامه فیلم درباره الی از اصغر فرهادی در کنار فیلم‌نامه‌های اکس ماشینا از الکس گارلند، Inside Out به قلم پیتر داکتر، مگ لفو و جاش کولی، میسترس آمریکا از نوآ بوامباخ و گرتا گرویگ و افشاگر به قلم جاش سینگر و تام مک کارتی از شانس‌های اصلی نامزدی در بخش بهترین فیلمنامه اصلی معرفی شده‌اند.

در این پیشی‌بینی فیلم‌های آدمکُش، بروکلین، کارول، دخترانگی، انیمیشن Inside Out، مستند نگاه سکوت، مکس دیوانه: جاده خشم، فونیکس، افشاگر و قبیله به عنوان نامزدهای نهایی شاخه بهترین فیلم انتخاب شده‌اند و در بخش کارگردانی نیز تادهینز (کارول)، هو- شیائو شین (آدم کش)، جورج میلر (مکس دیوانه: جاده خشم)، سلین شیاما (دخترانگی) و میروسلاو اسلابوشیتسکی (قبیله) از شانس‌های اصلی راهیابی به جمع نامزهای نهایی جوایز اسکار معرفی شده‌اند.

هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 14 فوریه 2016 نامزدهای نهایی شاخه‌های گوناگون را معرفی خواهد کرد و مراسم پایانی اعطای جوایز نیز روز 28 فوریه (9 اسفند) در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

از آن جا که فیلم درباره الی در سال 2015 برای اولین بار در سینماهای آمریکا به صورت عمومی اکران شد، شانس حضور در جوایز اسکار 2016 را دارد.


 تاريخ ارسال: 1394/10/16

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.