پرده سینما

هریسون فورد؛ مرد اول گیشه تاریخ سینمای آمریکا

پرده سینما

  

 

هریسون فوردهریسون فورد بازیگر کهنه‌کار آمریکایی با گذر از ساموئل ال.جکسون به عنوان پولسازترین بازیگر تمام ادوار سینمای آمریکا شناخته شد.

به گزارش ایسنا، ‌با صعود هفتمین قسمت جنگ ستارگان به صدر فروش فیلم‌های تاریخ سینمای آمریکا، هریسون فورد نیز توانست به لطف فروش فوق‌العاده این فیلم علمی تخیلی به پولسازترین بازیگر هالیووی تبدیل شود.

فورد تا کنون در 41 فیلم ایفای نقش کرده که این فیلم‌ها در مجموع به فروش 4.699 میلیارد دلار در گیشه آمریکای شمالی دست یافته‌اند که در این میان فیلم جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد پرفروش‌ترین آنهاست و بر اساس آخرین آمارها تاکنون بیش از 764 میلیون دلار در آمریکا فروخته است.

از سویی دیگر، فیلم‌هایی که تاکنون ساموئل ال.جکسون در آن‌ها ایفای نقش کرده‌ است به فروش 4.626 میلیارد دلار دست یافته‌اند که فیلم انتقام‌جویان با بیش از 623 میلیون دلار سرآمد آنهاست.

جایگاه هریسون فورد و ساموئل الوجکسون در چند سال آینده نیز به احتمال زیاد چند بار دستخوش تغییر خواهد شد چرا که فورد بازی در قسمت جدید فیلم‌های جنگ ستارگان، ایندیاناجونز و بلید رانر را پیش رو دارد و جکسون نیز به عنوان یکی از پرمشغله‌ترین بازیگران هالیوودی بزودی در فیلم‌های افسانه تارزان و جزیره جمجمه مقابل دوربین می‌رود.

  

به گزارش Wrap،‌ تام هنکس (4.334 میلیارد دلار)، مورگان فریمن (4.316 میلیارد دلار) و ادی مورفی (3.81 میلیارد دلار) در جایگاه‌های سوم تا پنجم پولسازترین بازیگران تاریخ سینما قرار دارند.

  

در این فهرست تام کروز، رابرت داونی جونیور، جانی دپ، مایکل کین و گری اولدمن نیز در مکان‌های ششم تا دهم جای گرفته‌اند.


 تاريخ ارسال: 1394/10/18

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.