پرده سینما

حق پخش «اژدها» ی ایرانی در اختیار آلمانی‌ها

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اژدها وارد می شود ساخته مانی حقیقیکمپانی مچ فکتوری حقوق پخش و فروش بین‌المللی اژدها وارد می‌شود ساخته مانی حقیقی را که امسال در بخش مسابقه رسمی جشنواره برلین حضور دارد را خرید، این فیلم در بخش مسابقه سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین دیلی، کمپانی آلمانی مچ فکتوری که پخش کننده آثار کارگردان‌های چون جیم جارموش و آکی کوریسماکی است تا به حال حقوق پخش چهار فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره برلین را خریداری کرده است؛ اژدها وارد می‌شود، فیلم‌های من نرو هستم به کارگردانی رفیع پیتز، نامه‌هایی از جنگ به کارگردانی ایوو فریرا و مرگ در سارایوو ساخته دانیس تانوویچ کارگردان بوسنیایی برنده جایزه اسکارجز این اثار هستند.

حقیقی که این فیلم را تحت نام شرکت دارک پریکرسر پروداکشنز با همکاری شرکت دیگری با عنوان کراس‌فید فیلمز تهیه کرده، درباره واگذاری حق پخش فیلم خود به شرکت آلمانی گفت:من از همکاری با مچ فکتوری هیجان‌زده و خوشحالم. یک نگاه کوتاه به کاتالوگ آنها نشان می‌دهد که همیشه به‌روز، شجاع و بسیار جذاب هستند.

مایکل وبر مدیر این کمپانی هم درباره خرید حق پخش اژدها وارد می‌شود گفت: ما از این داستان جذاب و فریبنده بسیار به هیجان آمدیم و خوشحالیم که با این صدای مهم از سینمای ایران کار می‌کنیم.

مانی حقیقی پیش از این در سال 2012 برای فیلم پذیرایی ساده در جشنواره برلین جایزه شبکه ارتقای سینمای آسیا (نتپک) را دریافت کرده بود.

امسال جشنواره فیلم برلین پس از جشنواره فجر آغاز می‌شود.

اژدها وارد می‌شود روز 30 بهمن در برلین روی پرده خواهد رفت و حقیقی و برخی عوامل فیلم برای شرکت در این رویداد و حضور روی فرش قرمز به برلین سفر می‌کنند.

اژدها وارد می‌شود داستان سه مرد جوان است که در دهه 1340 تحقیقاتی غیر رسمی را درباره یک پدیده زمین‌شناسی در جزیره قشم آغاز می‌کنند و به نتایج عجیبی می‌رسند.

امیر جدیدی، همایون غنی زاده، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری، کیانا تجمل از بازیگران این فیلم هستند.

عوامل این فیلم عبارتند از: کارگردان، نویسنده، تهیه کننده: مانی حقیقی، مدیر فیلمبرداری: هومن بهمنش، طراح صحنه: امیرحسین قدسی، طراح لباس: نگار نعمتی، تدوین: هایده صفی یاری، صداگذار: امیرحسین قاسمی، صدابردار: داریوش صادقپور، طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی و موسیقی: کریستف رضاعی. تاريخ ارسال: 1394/11/10

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.