پرده سینما

ساداتیان: در داوری قرار نبود از بزرگان سینما تقدیر کنیم

پرده سینما

  

سیدجمال ساداتیانسیدجمال ساداتیان با اشاره به نتایج داوری‌های جشنواره‌ی فیلم فجر ضمن احترام به بزرگان سینمای ایران، تاکید کرد: قرار نبود در جشنواره از بزرگان سینما تقدیر کنیم.

این عضو هیات داوری در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره‌ی نتایج داوری‌ها که برخلاف سال‌های گذشته، نسل جدید در جوایز اصلی سهم به سزایی داشتند و خارج از برخی پیش‌بینی‌های مرسوم بود، مطرح کرد: هیات داوران می‌بایست فیلم‌هایی را از جهت تخصص و کیفیت ارزیابی کند که با توجه به این اتفاق‌، فیلم‌های کارگردانان بخش «نگاه نو» که به «سودای سیمرغ» هم راه یافته بودند، قدری جلوتر از دیگر فیلم‌ها بود.

او ادامه داد:این فقط نظر ما نبود و همانطور که از آرای مردمی نیز در طول جشنواره مشخص شد، مردم هم آثار کارگردانان بخش نگاه نو را بیشتر از دیگر آثار پسندیده بودند.

ساداتیان با تاکید بر سخت بودن کار قضاوت در جشنواره‌ی فجر تصریح کرد: همه کسانی که شرکت می‌کنند بهترین آثارشان را برای جشنواره می‌فرستند و خیلی وقت‌ها کارها از جهت کیفیت بسیار به هم نزدیک هستند ولی در یک رقابت کنار همدیگر یکی از آنها در صدی بهتر از فیلم دیگری است که این باعث می‌شود جایزه به آن فیلم اهدا شود.

این تهیه‌کننده همچنین با اشاره به کیفیت فیلم‌های جشنواره فیلم فجر امسال‌، درباره‌ی وضعیت گیشه در سال آینده، پیش بینی‌اش را مطرح کرد.

او گفت: وضعیت گیشه سینما در سال 95، اگر بدتر از 94 نباشد، مطمئنا بهتر خواهد بود. البته این اتفاق به وضعیت سالن‌های نمایش فیلم بستگی دارد. اگر می‌دانستیم که چه تعداد سالن نمایش در سال آینده اضافه خواهد شد شاید می توانستیم درصد نزدیک‌تری از تفاوت وضعیت گیشه نسبت به امسال را عنوان کنیم.

ساداتیان اضافه کرد: سطح فیلم‌های امسال به نسبت بد نبوده‌اند، می‌توانند در جذب مخاطب موفق عمل کنند ولی مشکل اصلی ما همچنان کمبود سالن‌های نمایشی است و وضعیت گیشه بستگی زیادی به دوره اکران فیلم‌ها دارد.

او همچنین در پایان با اشاره به اختتامیه فیلم فجر در شب گذشته‌ و نداشتن بیانیه‌ای از طرف هیات داوران اظهار کرد: دلیلی برای بیانیه دادن نداشتیم و خروجی تصمیماتی که می‌خواستیم در بیانیه‌امان بگوییم، همان انتخاب‌هایمان در جشنواره بود.

 


 تاريخ ارسال: 1394/11/24

نظرات خوانندگان
>>>reza:

وضعیت گیشه سینما در سال 95، اگر بدتر از 94 نباشد، مطمئنا بهتر خواهد بود مگه جواد خیابانیه!

0+0-

پنجشنبه 29 بهمن 1394
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.