پرده سینما

پاسخ محمد‌رضا عباسیان به ایوبی: گزارش شما غلط و دروغ، سندسازی، نشر اکاذیب، تهمت و افترا و بی‌حیثیت‌کردن آبروی یک فرد است

پرده سینما


 


 

 

 

 

 

 

«آقای ایوبی تمام گزارش منتشر شده یک‌میلیاردو صد میلیون تومان بیش از واقعیت است!؟ این‌همه دروغ، زاییده چیست؟! حداقل یک‌بار گزارش سراسر کذب را ورق می‌زدید که اینچنین آبرویتان نرود!

 

این گزارش جمعا دارای نزدیک به یک میلیارد و یکصد میلیون تومان (دقیقا ٩٤١/٦٨٤/٩٥٩/١ ریال) دروغ، سندسازی، نشر اکاذیب، تهمت و افترا و بی‌حیثیت‌کردن آبروی یک فرد است

 

 

محمدرضا عباسیانپس از انتشار اسناد حسابرسی مدیرعامل اسبق مؤسسه رسانه‌های تصویری در «تابناک» و دیگر رسانه‌ها، ازجمله «شرق»، محمدرضا عباسیان با ارسال توضیحاتی، به دقت این گزارش ایراد وارد کرد. به گفته عباسیان از مبلغی که طبق اسناد حراست وقت سازمان سینمایی منتشر شده، یک میلیاردو صد میلیون تومان آن ارتباطی به دریافتی او ندارد و جزء حقوق و مزایای نامبرده محسوب نمی‌شود. در همین حال، روز شنبه وزیر ارشاد تأکید کرد اسناد مالی یکی از مدیران سازمان سینمایی در دولت دهم که از سوی یکی از سایت‌ها منتشر شده، از سوی سازمان سینمایی در اختیار آنها قرار نگرفته است. متن توضیحات محمدرضا عباسیان به شرح زیر است:

 

 

«آقای ایوبی تمام گزارش منتشر شده یک‌میلیاردو صد میلیون تومان بیش از واقعیت است!؟ این‌همه دروغ، زاییده چیست؟! حداقل یک‌بار گزارش سراسر کذب را ورق می‌زدید که اینچنین آبرویتان نرود!

روزنامه «شرق» طی خبری با تیتر «دریافتی میلیاردی دو مدیر احمدی‌نژادی» به نقل از «تابناک» مدعی دریافت‌های میلیاردی این‌جانب در طول ٣٤ ماه مدیریت عاملی مؤسسه رسانه‌های تصویری شد. گزارش منتشرشده شما در ادامه پروژه به‌اصطلاح افشاگری است که حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی کشور در یادداشت تلگرامی مبهمش کلید زد، با انتشار گزارش محرمانه رضا بشردوست، مدیر وقت حراست سازمان سینمایی، به اصطلاح افشاگری دریافت مبلغ یک‌میلیاردو ٤٦٩‌میلیون‌و ٩٨٦‌هزارو ٩٤٧ تومانی من در طول ٣٤ ماه مدیریت عاملی مؤسسه رسانه‌های تصویری.

این سؤال که چگونه تابناک به گزارش محرمانه یک اداره کل حراست دسترسی پیدا کرده و اصلا آیا اجازه انتشار این اسناد را داشته یا خیر را طرح نمی‌کنم، اما از آنجا که این گزارش مملو از اشکالات بسیار ساده و بدیهی است، سؤال مهم اینجاست چگونه نه مسئولین سازمان سینمایی که این اسناد را منتشر کرده‌اند یک‌بار نگاهی به آن نینداخته‌اند و نه مسئولین سایت تابناک پیش از انتشار.

برخلاف ادعای این گزارش، کل دریافتی تمام دریافتی‌های شخص بنده از محل حقوق و مزایا، حق مأموریت‌ها و پاداش‌ها یک‌میلیاردو صد میلیون تومان پایین‌تر است.

گزارش منتشرشده در سایت تابناک دقیقا یک‌میلیاردو ٩٥‌میلیون‌و ٩٦٨‌هزار‌و ٤٩ تومان خطا دارد اما چگونه چنین خطای فاحشی ممکن است؟!!

کل ٧٠٠ میلیون جمع صفحه دو می‌بایست از حساب ادعایی آقای ایوبی خارج شود؛ چراکه اولا همه این اعداد و جمعش دروغ و کذب است و دوما همه حق مأموریت‌های بنده (البته باز هم به‌اشتباه) در صفحات سه تا پنج یکبار دیگر محاسبه شده است.جذاب‌ترین بخش این گزارش برگه شماره ٢ است که براساس تأکید آقای بشردوست، در برگه شماره ١، این برگه حق مأموریت‌های من است. اما همه حق مأموریت‌های من یکبار دیگر در صفحات سه تا پنج محاسبه شده است که البته هم اینجا و هم آنجا به اشتباه قید شده است. اما این برگه حاوی بندهای کاملا دروغ و البته خنده‌دار است. اگر یک بچه دبستانی هم این گزارش را تهیه می‌کرد، چنین اشتباهاتی مرتکب نمی‌شد.

١- جمع مبلغ این صفحه براساس مبلغ حق مأموریت و نرخ متوسط ارز در آن سال‌ها معادل ٩٣٣ روز مأموریت خارج از کشور است درحالی‌که من جمعا حدود هزار روز مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری بوده‌ام!!

٢- بنده مأموریتی به تاجیکستان و بنگلادش نداشته‌ام.

٣- از جذاب‌ترین و سؤال‌برانگیزترین بخش‌های این صفحه از گزارش ردیف ٨ با نام آلمان با حق مأموریت ١٣٣‌میلیون‌تومانی و ردیف ١٩ فرانسه با رقم ٤٤٧‌میلیونی است. هرچه اسناد مالی مؤسسه در سال‌های حضورم را بررسی کردم، نتوانستم بفهمم این اعداد از حاصل جمع چه عددهایی به وجود آمده است. حتی با سرجمع سفر همه افراد اعزامی و هنرمندان اعزامی به مناسبت‌های مختلف به این دو کشور و حتی هزینه‌های اجاره غرفه در بازارهای فیلم این دو کشور نیز فاصله دارد. چطور می‌شود من ٥٨٠ میلیون تومان فقط حق مأموریت به آلمان و فرانسه گرفته باشم؟!!!!

٤- رقم جذاب و بازهم گیج‌کننده این صفحه ردیف ١٠ بندرعباس- ابوموسی به مبلغ ١٩ میلیون تومان است! سند این رقم را در اسناد هزینه پیدا کردم. این مبلغ مجموع هزینه سفر هیأت هنرمندان و مدیران به جزیره ابوموسی برای برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ویدئویی یاس است، نه دریافتی حق مأموریت شخص من!

٥- ازآنجا که کل این صفحه می‌بایست از محاسبه حذف شود؛ چراکه تکرار می‌کنم حق مأموریت‌های شخص من در صفحات بعد آمده و این ارقام همگی دروغ و اشتباه و ترکیبی از مجموعه حق مأموریت افراد و هزینه‌های جاری می‌باشد به بندهای دیگر نمی‌پردازم.

صفحه سه در ابتدا مجموعه حقوق دریافتی من را ارائه کرده است، حقوق دریافتی من در هشت ماه سال ٨٩ میانگین سه‌میلیون‌و ٥٠٠هزارتومان بوده است، در سال ٩٠ چهارمیلیون‌و ٢٠٠ هزار تومان، در سال ٩١ چهارمیلیون‌و ٧٠٠ هزار تومان و در دو ماه سال ٩٢ پنج‌میلیون‌و ٣٠٠ هزار تومان و در این بخش نیز تنظیم‌کنندگان مجموع حقوق دریافتی من را حدود ٢٥ میلیون تومان بیشتر زده‌اند.

اما در ادامه صفحه ٢ و صفحات ٣ و ٤ مجموعه‌ای از ارقام به عنوان دریافتی شخصی من قید شده که غالبا دروغ یا غلط هستند.

١- درباره حق مأموریت‌های خارج از کشور و موارد ذکرشده در این سه صفحه باید گفت اصولا حق مأموریت‌ها از سه بخش تشکیل می‌شود هزینه هتل، هزینه خورد و خوراک و حق مأموریت که این اعداد در گزارش و در احکام مأموریت یکجا قید شده؛ درحالی‌که حداقل نیمی از این هزینه‌ها بابت هزینه اقامت و خوردوخوراک من مأمور جزء پرداختی‌های من محسوب نمی‌شود.

کل حق مأموریت من در ٣٤ ماه مدیرعاملی مؤسسه مبلغ ١٠٦ میلیون و ٧٠٩ هزار و ٦٥٤ تومان است که با کسر هزینه هتل و هزینه خوردوخوراک قیدشده در آیین‌نامه سفرهای خارجی کارکنان دولت که در مؤسسات سازمان سینمایی هم مشابه آن عمل می‌شود، این رقم به حدود ٦٠ میلیون تومان کاهش می‌یابد.

٢- در ردیف‌های ١ و ٢ صفحه ٣ گزارش و ردیف‌های ٣ و ٨ و ١١ و ١٢ و ١٥ و ٢٠ و ٢٤ و ٢٦ و ٢٧ و ٣١ و ٣٤ و٣٧ و٣٩ صفحه ٤ گزارش و ردیف‌های ٣ و ٥ و ١٢ و ١٤ و ١٥ و ٢١ صفحه ٥ ارقامی به‌عنوان پول بلیت مأموریت‌های خارجی من آورده شده که هیچ ارتباطی به دریافتی‌های شخص من در هیچ‌کدام از قالب‌های حقوق و مزایا و پاداش و حق مأموریت نمی‌گنجد و به‌عنوان دریافتی بنده کذب محض است!!

٣- در ردیف ٣٧ صفحه ٤ هزینه مأموران لس‌آنجلس آمریکا قید شده که بنده تاکنون هیچ سفری به آمریکا نداشته‌ام!!!

٤- پاداش‌های شش‌ماهه پرسنل، عیدی پرسنل یا بازخرید پرسنل قیدشده در ردیف‌های ٥ و ١٧ و ١٩ و ٢١ و ٤٠ صفحه ٤ و ردیف‌های ٧ و ٨ و ١٠ صفحه ٥ مربوط به همه کارکنان حوزه مدیرعامل و نه شخص مدیرعامل بوده است.

(موارد علامت‌گذاری‌شده با خط قرمز در متن گزارش کذب هستند)

٥- از بخش‌های جذاب این سه صفحه گزارش می‌توان به رقم ٨٧میلیون و ٤٠ هزار ریال معادل چهارهزار یورو به‌عنوان تتمه هزینه طراحی و اجرای غرفه کن فرانسه در ردیف ٣٢ صفحه ٤ اشاره کرد که طبیعتا ارتباطی به دریافتی شخصی من نداشته است!

٦- همچنین ردیف ٤١ صفحه چهار مربوط به هزینه ثبت‌نام بازار فیلم میپ به مبلغ ٢٤میلیون و ٥٣٩هزاروصد است که باز هم به حقوق شخصی من ارتباطی ندارد.

٧- در ردیف ١ صفحه ٥ مبلغ هزارو ٥٠٠ دلار معادل ١٨میلیون و ٨١٨هزار و ٤١ ریال بابت هزینه زیرنویس فیلم‌ها در هفته فیلم لیتوانی به حساب حقوق و درآمد من گذاشته شده است؟!!!

٨- هزینه ضیافت شام افتتاحیه هفته فیلم لهستان به مبلغ دوهزار یورو و معادل ٧٨میلیون و ٦٠٩هزارو ٨٤٠ ریال طبق ردیف ٤ صفحه ٥ نیز ارتباطی به دریافتی‌های شخصی من ندارد.

٩- ردیف‌های ١٤ و ١٨ صفحه ٥ نیز مربوط به مأموریت جشنواره کن سال ٩٢ است که با توجه به استعفای من در پایان اردیبهشت‌ماه سال ٩٢، این مأموریت انجام نگرفته و هزینه‌ای بابت آن به من پرداخت نشده است.

١٠- از ردیف ٢٠ صفحه ٥ به‌بعد مربوط به زمانی است که بنده استعفا داده و دیگر مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری نبوده‌ام پس اضافه‌کاری‌های قید شده در ردیف‌های ٢٣ و ٢٧ این صفحه جمعا به مبلغ ٢٣میلیون و ٩٥٩هزارو ١٢١ ریال ارتباطی به من ندارد و قاعدتا مربوط به مدیرعامل وقت است.

همچنین براساس ردیف ٢٩، هزینه اهدای آی‌پد و لپ‌تاپ به مدیرعامل در بهمن‌ماه ٩٢ یعنی ٩ ماه پس از استعفای بنده، ارتباطی به من ندارد یا پاداش‌ها، عیدی و بازخرید پرسنل ذکرشده در ردیف‌های ٣٠ و ٣١ و ٣٢ در اسفندماه ٩٢ و در زمان مدیرعاملی حسین مسافرآستانه هم به من ربطی ندارد.

١١- اما یکی از خنده‌دارترین یا به تعبیری گریه‌دارترین بخش‌های این گزارش، فروش حقوق فیلم‌های ویدئویی به تهیه‌کنندگی من به آقای مسافرآستانه، مدیرعامل وقت، در اسفند ٩٢ به مبلغ ٢٤٠میلیون تومان است که این رقم هم جزء دریافتی‌های یک میلیارد و ٤٦٠ میلیون‌تومانی من در زمان مدیرعاملی مؤسسه آمده است درحالی‌که ١٠ماه از همکاری من با مؤسسه گذشته و این قرارداد در زمان ریاست آقای ایوبی صورت گرفته است.

درمجموع با حذف کامل صفحه ٢ گزارش که علاوه بر آنکه کذب محض است، حق مأموریت‌های خارجی من به طور کامل در صفحات ٣ تا ٥ آمده و اخذ دروغ‌ها و پرداخت‌های نامربوط به من و اصلاح اعداد غلط این گزارش جمعا دارای نزدیک به یک میلیارد و یکصد میلیون تومان (دقیقا ٩٤١/٦٨٤/٩٥٩/١ ریال) دروغ، سندسازی، نشر اکاذیب، تهمت و افترا و بی‌حیثیت‌کردن آبروی یک فرد است... .

 

برگرفته از روزنامه شرق

 

 

در همین رابطه بخوانید

 

شمقدری «فیش» رو کرد، ایوبی «حلقه گم شده»؛ مواجهه‌ میلیون با ‌میلیارد

 

حراست وقت سازمان سینمایی مدعی شد: «دریافتی» ‌میلیاردی ٢ مدیر سابق سینمایی تاريخ ارسال: 1395/5/4

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.