پرده سینما
حدود ساعت 19 امشب بیست و دوم بهمن ماه، بهترین ها و برندگان سی و یکمین جشنواره فجر انتخاب می شوند.
فهرست برندگان سیمرغ های جشنواره همزمان با اعلام هیئت داوران روی سایت پرده سینما منتشر می شود. برای مشاهده آخرین نتایج هر چند یک بار دکمه F5 را فشار دهید یا صفحه را Refresh کنید.
گزارش مشروح اختتامیه متعاقباً اعلام خواهد شد. فهرست کاندیداها به شرح زیر می باشد:
جایزه بهترین دستاورد فنی به هادی بهروز برای فیلمبرداری فیلم مستند آخرین روزهای زمستان
جایزه بهترین کارگردانی مستند به مهدی زمانپور کیاسری برای فیلم مشتی اسماعیل
سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند به رامتین بالف برای فیلم رودخانه لیان
سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی (فیلم اول) به فرشاد محمدی برای فیلم برلین منفی هفت
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (فیلم اول) به هادی مقدم دوست برای فیلم سر به مهر
سیمرغ بلورین بهترین فیلم (فیلم اول) به فیلم سید محمود رضوی مجد برای تهیه کنندگی فیلم دهلیز
بهترین فیلم:
سیمرغ بلورین بهترین فیلم به محسن آقا علی اکبری/ بنیاد سینمایی فارابی برای فیلم استرداد
سایر کاندیداها:
1 پورشریف / موسسه (برلین منفی 7)
2 سمواتی / بنیاد (دربند)
3. محمود رضوی مجد (دهلیز)
4. فرامرز قریبیان (گناهکاران)
بهترین بازیگر مرد نقش اول مرد
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به حمید فرخ نژاد برای بازی در فیلم استرداد
سایر کاندیداها:
1. مهران احمدی (روز روشن)
2. امیر جعفری (قاعده تصادف)
3. اکبر عبدی (رسوایی)
4. رضا عطاران (دهلیز)
جلوههای ویژه میدانی:
1. محسن روزبهانی (استرداد)
2. عباس شوقی (جیببر خیابان جنوبی)
3. آرش آقابیک (دهلیز)
4. محسن روزبهانی (زیباتر از زندگی)
5. رضا ترکمان (عقاب صحرا)
6. اصغر پورهاجریان (گناهکاران)
جلوههای ویژه بصری:
1. مجید شوندی (استرداد)
2. امیر سحرخیز (ترنج)
3. محراب مشهدبان (دهلیز)
4. بهنام خاکسار (عقاب صحرا)
5. پیام نبوتی (فرزند چهارم)
صداگذاری:
1. محمدرضا دلپاک (استرداد)
2. محمد رضا دلپاک (برلین منفی 7)
3. ایرج شهزادی (جیببر خیابان جنوبی)
4. فرامرز ابوالصدق (دربند)
5. مهران ملکوتی (گناهکاران)
صدابرداری:
1. حسن زاهدی (استرداد)
2. منصور شهبازی (دربند)
3. وحید مقدسی (دهلیز)
4. نجفی / دانشمند (قاعده تصادف)
5. بهمن حیدری (گناهکاران)
طراحی صحنه و لباس:
1. ایرج رامینفر (استرداد)
2. آتوسا قلمفرسایی (حوض نقاشی)
3. ایرج رامین فر (خسته نباشید!)
4. کیوان مقدم (دربند)
5. مجید میرفخرایی (رسوایی)
چهره پردازی:
1. سعید ملکان (آسمان زرد کمعمق)
2. محسن بابایی (استرداد)
3. فاطمه و زهرا کمالی (دهلیز)
4. امیر اسکندری (رسوایی)
5. مسعود ولدبیگی (عقاب صحرا)
تدوین:
1. بهرام دهقان (آسمان زرد کمعمق)
2. بهرام دهقان (استرداد)
3. مصطفی خرقهپوش (برلین منفی 7)
4. محمدرضا و میثم مویینی (جیببر خیابان جنوبی)
5. حمیدرضا قربانی (دهلیز)
موسیقی:
1. ستار اورکی (استرداد)
2. حامد ثابت (برلین منفی 7)
3. آرمان موسیپور (خاک و مرجان)
4. فریدون شهبازیان (فرزند چهارم)
5. کارن همایونفر (هیس دخترها فریاد نمیزنند)
فیلمبرداری:
1. پیمان شادمانفر (آسمان زرد کمعمق)
2. محمود کلاری (استرداد)
3. فرشاد محمدی (برلین منفی 7)
4. هومن بهمنش (دربند)
5. محمد آلادپوش (حوض نقاشی)
6. تورج منصوری (عقاب صحرا)
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
1. پگاه آهنگرانی (دربند)
2. ندا جبرائیلی (قاعده تصادف)
3. زهرا داود نژاد(کلاس هنرپیشگی)
4. مریلا زارعی (هیس دخترها فریاد نمی زنند)
5. شقایق فراهانی (گناهکاران)
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
1. رامبد جوان (گناهکاران)
2. مسعود رایگان (برلین منفی 7)
3. یداله شادمانی (خسته نباشید)
4. محمدرضا شریفی نیا (رسوایی)
5. بهرنگ علوی (دربند)
6. فرهاد قائمیان (استرداد)
بهترین بازیگر نقش اول زن:
1. نازنین بیاتی (دربند)
2. هانیه توسلی (دهلیز)
3. نگار جواهریان (حوض نقاشی)
4. الهام حمیدی (گهواره ای برای مادر)
5. ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق)
فیلمنامه:
1. رضازاده / طالب زاده (استرداد)
2. پرویز شهبازی (دربند)
3. علی اصغری (دهلیز)
4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)
5. محمدسام قریبیان (گناهکاران)
کارگردانی:
1. علی غفاری (استرداد)
2. پرویز شهبازی (دربند)
3. بهروز شعیبی (دهلیز)
4. بهنام بهزادی (قاعده تصادف)
5. علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی)
.
جایزه ویژه هیئت داوران به خانواده داوودنژاد برای فیلم کلاس هنرپیشگی ساخته علیرضا داوودنژاد
جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش سودای سیمرغ به
1-فیلم هیس! دخترها فریاد نمی زنند ساخته پوران درخشنده
2-فیلم حوض نقاشی ساخته مازیار میری
انتشار مقالات سایت "پرده سینما" در سایر پایگاه های اینترنتی ممنوع است. |
|