پرده سینما

یک دختر یهودی از اکبر عبدی گلایه کرد

پرده سینما

الهام یعقوبیان، دختر کلیمی ایرانی در وبلاگ شخصی‌اش نامه‌ای سرگشاده به اکبر عبدی نوشت.

 

اکبر عبدی در نمایی از فیلم رسواییبه گزارش ایسنا به نقل از پارسینه، متن این نامه به شرح زیر است:

«آقای اکبر عبدی

شما یک هنرمندی. هنرمندی که حد اقل برای هم‌نسل‌های من در دوران جنگ و دلهره، با نقش‌آفرینی در نمایش‌های تلویزیونی برای کودکان و نوجوانان خاطرات شیرین ساختی و به دل‌های ماتم‌زده هم‌میهنانت لبخند هدیه دادی.

شما را از محله برو بیا شناختیم، با باز مدرسه‌ام دیر شد دنبالتان کردیم تا به آدم برفی رسیدیم. همان فیلمی که در صف دیدن آن، از عوامل چماق به دست ده‌نمکی کتک خوردیم. باز آمدیم تا شما را با بازی در اخراجی‌ها یی پیدا کردیم که دست‌ساخت همان ده‌نمکی بود. بی‌پرده بگویم، شما را با تمام چرخش‌هایتان پی گرفتیم.

آقای عبدی،

هنرمند به همه تعلق دارد، مرز نمی‌شناسد. او نقش مهمی در جامعه بازی می‌کند. نمی‌گویم وظیفه هنرمند، روشنگری است اما فرهنگ‌ساز بودن هنرمندان، به‌خصوص بازیگران را در یک جامعه نمی‌توان کتمان کرد و به همین دلیل، آنها انتظاراتی را با خود به همراه می‌آورند.

شما اخیرا در مراسم تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان در تالار وحدت در میان صحبت‌هایتان با استفاده از واژه تحقیرآمیز "جود" (جهود) به جمعیتی از هم‌میهنانتان آگاهانه یا ناآگاهانه توهین کردید و خاطر بسیاری را آزردید.

می‌خواستم از شما بپرسم، آیا می‌دانید فیلم ای ایران که شما به خاطر نقش‌آفرینی در آن خود را لایق سیمرغ بلورین می‌دانستی ساخته یکی از همان‌هاییست که شما با لحن تحقیرآمیز خطابشان کردید؟ آیا خبر دارید فیلم‌ اجاره‌نشین‌ها از پرفروش‌ترین فیلم‌های دهه نخست بعد از انقلاب و فیلم هنرپیشه از دیگر فیلم‌های شما از ساخته‌های همو، هارون یشایایی است؟

شما که هنرمندی و احتمالا هنردوست، تا به حال نام مرتضی خان نی‌داوود، یونس دردشتی، سلیمان روح‌افزا و موسی خان کاشی را شنیده‌اید؟ کسانی که در زنده نگاه داشتن موسیقی اصیل ایرانی نقش مهمی داشتند. نام مشفق همدانی را چه طور؟ می‌دانستید که آنها هم یهودی‌اند؟

جناب عبدی، یک عمر هنرمندانه بازی کردید، دمی هم هنرمندانه زندگی کنید!»


 تاريخ ارسال: 1392/4/22

نظرات خوانندگان
>>>موسی امیری:

یک جوری نوشته اند «دختر کلیمی ایرانی» که انگار ایشان یک دختر آفتاب ندیده و معصوم است. الهام یعقوبیان یک یهودی صهیونیست است که اکنون در لس آنجلس زندگی می کند و مدتی را هم در فلسطین اشغالی گذرانده و علیه جمهوری اسلامی دوره هایی را دیده است (به لینک آخر مطلب و سایت ندای انقلاب مراجعه کنید). خلاصه اینکه، این زن از اون سلیطه ها است. بنده خدا اکبر عبدی جرأت احمدی نژاد را ستوده است که در نیویورک و مقر یهودیان علیه صهیونیست ها حرف زده است. اگر تو صهیونیست نیستی که هیچ برو خدا را شکر کن، اما اگر صهیونیست هستی که هستی برو یک چاره ای به حال خودت بکن بدبخت. مالک کمپانی کیف \"آریانا\" کدام صهیونیست ایرانی است؟+تصاویر http://www.nedayeenghelab.com/vdcjyyea.uqeytzsffu.txt

0+0-

دوشنبه 24 تير 1392
فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.