پرده سینما

یکی دیگر از بازیگران فیلم «برباد رفته» درگذشت

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مری اندرسونمری اندرسون، یکی از بازیگران فیلم به یادماندنی بربادرفته در سن 96 سالگی درگذشت. به گزارش ایسنا، مری اندرسون، بازیگر نقش «مایبل مریودر» در فیلم برباد رفته و همچنین یکی از 9 بازمانده از فیلم قایق نجات ساخته آلفرد هیچکاک در سن 96 سالگی در لس‌آنجلس درگذشت.

او همسر لئون شامروی، فیلمبردار معروف آمریکایی بود که 18 بار برای فیلمبرداری های درخشان نامزد اسکار شد و چهار بار برای فیلم‌های قوی سیاه (1942)، ویلسون (1944)، به امان خدا رهایش کن (1945) و کلئوپاترا (1963) موفق به کسب جایزه اسکار شده بود.

مری اندرسون زمانی که در دانشگاه استنفورد مشغول تحصیل بود، توسط جورج کیوکر کارگردان که در جستجوی بازیگری برای ایفای نقش «اسکارلت اوهارا» در فیلم بربادرفته براساس اقتباسی از رمان نوشته مارگارت میچل بود انتخاب شد، اما با اخراج کیوکر نقش اسکارلت به ویوین لی رسید که در نهایت اسکار بهترین بازیگری را بدست آورد و اندرسون تنها نقشی کوتاه در فیلم بدست آورد.

 

اندرسون در فیلم قایق نجات ساخته آلفرد هیچکاک در سال 1944 در نقش پرستار ارتش آمریکا در کنار بازیگرانی چون تالولا بنکید، ویلیام بندیکس و والتر سلزاک ایفای نقش کرد.


 تاريخ ارسال: 1393/1/19

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.