پرده سینما

پول‌ساز‌ترین بازیگر این روز‌های سینمای ایران كیست؟

پرده سینما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در تیتراژ فیلم‌های كلاه قرمزی و بچه ننه، بی‌خداحافظی و ضد گلوله كه از دو هفته قبل روی پرده رفته‌اند، اگرچه نام بازیگران مطرحی مانند مهدی هاشمی، محمدرضا فروتن، پگاه آهنگرانی، مسعود كرامتی و ... دیده می‌شود اما نمی‌توان آن‌ها را یكه‌تاز میدان و بازیگر پولساز برای تهیه‌كننده معرفی كرد.

 

بی‌خداحافظی؛ جمع‌شدن بازیگران چهره در كنار خواننده معروف

 

رضا صادقی و محمدرضا فروتن در بی خداحافظیبه گزارش ایسنا، در بی‌خداحافظی كه فیلمی پر بازیگر است، رضا صادقی، محمدرضا فروتن، پگاه آهنگرانی، شقایق فراهانی، مژگان بیات، همایون ارشادی، افشین هاشمی، پیام دهكردی، كوروش تهامی و هومن برق‌نورد ایفای نقش كرده‌اند.

اگرچه بی‌خداحافظی از نام‌آورترین و بهترین بازیگران سینما و تئاتر استفاده كرده است اما هیچ كدام از آن‌ها به خودی خود نمی‌توانند مخاطب انبوه را به سینماها بكشانند.

محمدرضا فروتن در سال‌های گذشته سیمرغ بازیگری جشنواره فجر را كسب كرده بود و زمانی طرفداران زیادی داشت. آخرین حضور او روی پرده به فیلم شبانه روز باز می‌گردد كه بسیار پربازیگر بود اما در عین حال فروشی متوسط داشت.

در دو، سه سال گذشته دموكراسی تو روز روشن، دیگری و چهل سالگی با بازی فروتن اكران شد. او همچنین در فیلم سینمایی خیابان‌های آرام نقش پررنگی را ایفاء كرده كه تاكنون مجالی برای اكران نیافته است.

پگاه آهنگرانی هم به عنوان یكی از بازیگران سینمای ایران، سال گذشته ورود آقایان ممنوع را روی پرده داشت كه به لطف رامبد جوان و رضا عطاران به فروش چهار میلیارد تومان دست یافت. آقا یوسف و راه آبی ابریشم هم اخیرا با بازی او اكران شدند كه فروش مناسبی نداشتند.

شقایق فراهانی، مژگان بیات، همایون ارشادی، افشین هاشمی، پیام دهكردی، كوروش تهامی و هومن برق‌نورد هم با اینكه بازیگران بسیار خوبی در سینما و تئاتر هستند اما هیچ‌كدام بازیگران گیشه‌ای محسوب نمی‌شوند. البته رضا صادقی اگرچه بازیگر نیست اما به لطف شهرتش در خوانندگی باعث جذب تعدادی از مخاطبان و شاید بیشتر برانگیختن كنجكاوی مخاطب برای دیدن این فیلم شده است.

 

ضد گلوله و طنازی متفاوت مهدی هاشمی و مسعود كرامتی

 

در ضد گلوله كه یك فیلم كمدی جنگی است، مهدی هاشمی، مسعود كرامتی، ژاله صامتی، سعید آقاخانی، مهدی فقیه و ... بازی كرده‌اند.

بدون شک، مهدی هاشمی شاخص‌ترین چهره این فیلم در دنیای بازیگری است كه مخاطب هم او را به خوبی می‌شناسد. هاشمی كه دو دوره قبل در جشنواره فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را دریافت كرده بود، در كمدی جنگی ضد گلوله بازی متفاوتی را در كارنامه خود ثبت كرده است.

او با تسلط فراوان بر نقش اش به همراه مسعود كرامتی بار اصلی طنز داستان ضد گلوله را برعهده دارد. مهدی هاشمی از جمله بازیگرانی است كه مخاطب عام هم او را به خوبی می‌شناسد و به عبارتی می‌توان گفت بازیگری گیشه پسند است. طبیعتا باید بخشی از فروش ضد گلوله را به دلیل حضور هاشمی در این فیلم دانست.

در كنار هاشمی، مسعود كرامتی هم بازی خوبی را از خود در این كمدی جنگی به نمایش گذاشته است اما كرامتی با تمام توانایی‌هایش در عرصه‌های مختلف بازیگری، كارگردانی و ... جزو بازیگران گیشه پسند سینما محسوب نمی‌شود.

 

سایر بازیگران ضد گلوله مانند ژاله صامتی، سعید آقاخانی و مهدی فقیه را هم نمی‌توان بازیگرانی گیشه‌پسند دانست كه مخاطب به خاطر آنها به سینما بیاید.

 

آقای كلاه قرمزی بازیگر یكه‌تاز 18 سال گذشته!

 

كلاه قرمزی و بچه ننه سومین و اصلی‌ترین فیلم اكران عید فطر است. این فیلم یک تنه توانسته سینما را در دو هفته اخیر از بحران خارج كند و باعث شود سینماداران پس از پنج ماه یك نفس راحت بكشند!

این فیلم هم مانند دو قسمت قبلی خود یعنی كلاه قرمزی و پسرخاله و كلاه قرمزی و سروناز در حال تبدیل شدن به یكی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران است.

در سومین قسمت از فیلم‌های سینمایی كلاه قرمزی، باز هم عروسک‌های كلاه قرمزی و پسر خاله نقش‌های اصلی داستان را برعهده دارند و پسر عمه‌زا هم در كنار آن‌ها قرار گرفته است.

كلاه قرمزی كه پس از این سال‌ها دیگر خود را آقای كلاه قرمزی صدا می‌زند، توانسته در سه عنوان از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران ایفای نقش كند. او همچنین یكی از محبوب‌ترین شخصیت‌های كودك، نوجوان و حتی بزرگسال ایام عید نوروز در تلویزیون بود.

با این حساب، باید گفت آقای كلاه قرمزی احتمالا پولسازترین بازیگر سینمای ایران است كه به لطف ایده‌های شگفت‌انگیز و خلاقانه تیم سازنده‌‌ی این فیلم به 18 سالگی رسیده است.


 تاريخ ارسال: 1391/6/9
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.