پرده سینما

اسکورسیزی درباره کشتی‌های باستانی مستند می‌سازد

پرده سینما

 

 


 

 

 

مارتین اسکورسیزی قرار است مستندی را در سیسیل در مورد کشتی‌های باستانی غرق شده در دریای مدیترانه فیلمبرداری کند.

به گزارش ایسنا، این پروژه بدون عنوان، بر اساس تحقیقات «لیزا بریگز» باستان شناس آمریکایی و استاد و محقق در دانشگاه کرانفیلد انگلستان است که در زمینه باستان‌شناسی زمینی و زیر آب تخصص دارد؛ او به ویژه در استفاده از ابزارهای علمی از جمله تجزیه و تحلیل DNA بر روی آثار به دست آمده از کشتی‌های غرق شده برای بازسازی داستان کشتی‌ها، ملوانان، محموله‌ها و تجارت دریایی در دنیای باستان متخصص است.

«فرانچسکو پائولو اسکارپیناتو» مشاور میراث فرهنگی سیسیل، به خبرگزاری ایتالیایی آنسا گفت: «ما با اشتیاق از این ابتکار استقبال می‌کنیم و مقامات جزیره با توجه به اهمیت پروژه، تمام سایت‌ها و پارک‌های باستان‌شناسی مربوطه را در دسترس گروه مستندساز قرار می‌دهند.»

چندین منبع دیگر تایید کرده‌اند که انتظار می‌رود فیلمبرداری این مستند به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در تابستان امسال آغاز شود و دپارتمان فرهنگ منطقه‌ای سیسیل یکی از تهیه‌کنندگان آن است.

به گزارش ورایتی، مستند کشتی‌های باستانی غرق‌شده در لوکیشن‌های خاکی و آبی شامل تنگه سیسیل فیلمبرداری خواهد شد. منطقه اطراف شهر بندری تراپانی، در گوشه شمال غربی سیسیل و ماراوسا در مجاورت آن که به دلیل کشف اخیر لاشه کشتی غرق شده بزرگ «Marausa ۲» در قرن سوم پس از میلاد، شناخته شده نیز از لوکیشن‌های این مستند خواهد بود.

همچنین شهر کوچک و قرون وسطایی پولیتزی جنروسا بر روی صخره‌ای بلند در امتداد دامنه‌های جنوبی کوه‌های سیسیل که محل سکونت ترسا و فرانچسکو اسکورسیزی پدربزرگ و مادربزرگ مارتین اسکورسیزی قبل از مهاجرت به نیویورک در ابتدای قرن میلادی جدید بوده نیز از دیگر لوکیشن‌های این مستند خواهد بود.

«گاندولفو لیبریزی» شهردار پولیتزی جنروسا اعلام کرد که بیش از یک سال است که در سکوت خبری مشغول همکاری با اسکورسیزی است و این مستند فرصتی خواهد بود تا شهروندی افتخاری این شهر زیبا با جمعیتی حدود ۳۰۰۰ نفر به اسکورسیزی اعطا شود. این شهر به دلیل داشتن یک گورستان هلنیستی، یک قلعه قرون وسطایی، کلیساهای تاریخی و همچنین به دلیل اینکه زادگاه دومنیکو دولچه طراح مد معروف ایتالیایی بوده، شناخته شده است.


 تاريخ ارسال: 1403/3/28
کلید واژه‌ها:

فرم ارسال نظرات خوانندگان

نام (ضروري):
نظر شما (ضروري):
كد امنيتي (ضروري) :
كد امنيتي تركيبي از حروف كوچك انگليسي است. توجه داشته باشيد كه كد امنيتي به كوچك و بزرگ بودن حروف حساس است.